joi, 31 ianuarie 2008

Fortuna a jucat cu ROVA Roşiori

Între 20 şi 30 ianuarie, Fortuna Covaci s-a aflat în cantonament pe Valea Oltului, la Căciulata. Lotul deplasat de antrenorii Remus Steop (principal) şi Gheorghe Marişescu (secund şi jucător) i-a cuprins pe Smaranada, R. Ionescu, C. Coca (portari), Rosenblum, Ad. Roşca, Situwe, Telescu, Manolache, Bumba, C. Bogdan (fundaşi), Miheţ, Şeitan, Dănăilă, Brazovan, R. Trandu, Fl. Dobre, Gherman, Damian, Ticană (mijlocaşi), Drăghici, B. Steop şi Abu-Lebda (atacanţi).
După amicalul câştigat cu 3-1 la Jimbolia, în faţa echipei locale FC Marcel Băban, din Liga a IV-a, la 19 ianuarie, următorul meci a fost cel de la Brezoi, din 29 ianuarie, contra lui ROVA Roşiori, locul 2 în seria a IV-a a Ligii a III-a, echipă antrenată de fostul mijlocaş al Stelei şi Rapidului în anii ’70, Ion Ion. Partida s-a disputat, pe un teren acoperit cu zăpadă, pe durata a două reprize de câte 60 minute, şi s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru teleormăneni, printr-un gol marcat în min. 111. Fortuna a folosit tot lotul, mai puţin Coca, Miheţ şi B. Steop, menajaţi. A arbitrat fostul central de lot naţional Orlando Trandu, acum director sportiv la Fortuna.
Următorul amical se va juca sâmbătă, la Timişoara, cu Top Alumino, echipă din Liga a IV-a.